NEDEN BU BÖLGE?

Jeotermal Enerji Potansiyeli

Bitkilerin gelişimi için ihtiyaç duydukları belirli bir sıcaklık vardır. Bu nedenle seracılıkta ısıtma çok önemlidir ve maliyetleri yüksektir. İklimsel değişiklikler sebebiyle geleneksel yöntemler kullanarak seraların ısınmasını sağlamanın mümkün olmadığı yörelerde jeotermal enerji, maliyetleri azaltmada çok önemlidir.

Bu nedenle tarım yapılacak alanlarda temiz ve yenilenebilir enerji olan jeotermali doğru yerde ve etkin kullanmak gerekir. Isıtmada fosil yakıtları kullanmak yerine yenilenebilir ve temiz enerji kaynağı olan jeotermal enerjiyi kullandığımız için karbon ayak izimizi (karbon salınımımızı) azaltıyoruz.

Sağlıklı ürünler yetiştirirken, yeşil enerji kullanarak çevremizi ve geleceğimizi de koruyoruz. İzmir - Bergama jeotermal enerji potansiyeli çok yüksek bir bölge olduğundan Türkeli olarak, jeotermal enerji potansiyelini doğru kullanıyoruz ve daha az maliyetle daha etkin üretim yapıyoruz.

Daha Fazla Oku

Tarım alanında yetişmiş işgücü

Büyük şehirlerde tarım personeli bulmak hem zor hem de yüksek maliyetleri olan bir konu. İzmir - Bergama bu anlamda şanslı bir bölge. Bergama, bir tarım şehri. Yine bu bölgede bulunan Bakırçay Havzası tarım için çok önemli bir bölge. Dolayısıyla tüm bu bölgede yaşayan insanların da tarıma olan ilgisi, yatkınlığı ve el becerileri çok yüksek.

Biz de tarımla uğraşmayı seven, toprağa hizmet etmekten keyif alan, tarıma yatkın insanlara istihdam sağladığımız için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. 2002 yılından bugüne sürekli büyüyen işletmemizde toprağı ve tarımı seven 550 kişiyi istihdam ediyor, bu sayıyı yeni yatırımlarımızla artırmayı hedefliyoruz.

Daha Fazla Oku

ÜRETİM & TESİS

  • 1
  • 2
  • 3

Tarımda modernizasyonu destekliyoruz!

Çünkü modern tarımı yakalamak demek, toprağı en verimli şekilde kullanmak demek. İşlediğimiz toprağın hakkını vermek, kullanılan hiçbir malzemeyi israf etmeden, son teknolojiyle tarımı optimize etmek demektir. Bu nedenle Türkiye’de tarımda modernizasyonu ne kadar destekler ve yüceltirsek, hakettiğimiz yüksek tarım değerini de o ölçüde artıracağımıza inanıyoruz.

Türkiye’de yaklaşık 320.000 dönüm sera var. Bu seraların 20.000 dönümü Türkeli gibi modern üretim yapan seralar. 300.000 dönümü ise örtü altı seracılık olarak bilinen seralardır. Modern seraların tümü, denetlenen, kontrol edilebilen ve modern tarımın gerektirdiği tüm standartları sağlayan üretimin her aşamasında teknolojiyi kullanan seralardır. Bu seralar, rüzgara, fırtınaya, yağmura, depreme dayanıklı olacak şekilde projelendirilir. Türkeli olarak, yıllar içerisinde, tarımda yaptığımız yenilikler ve yatırımlarla 600 dönüm kapalı alanda üretime ulaştık.

TÜRKELİ SERACILIK

Kapalı Sulama Yöntemi kullanıyoruz ve bu sayede tasarruf sağlıyoruz.

Türkeli Seracılık olarak biz, seralarımızda kapalı sulama yöntemini kullanıyoruz. Kapalı sulama yönteminde bitkiler, ihtiyaçları kadar su miktarını aldıktan sonra, drene olan suyu yüksek ve güçlü ultraviyole ışınlarıyla bakterilerden ve virüslerden arındırıyoruz.

Arındırdığımız suyu analize gönderiyoruz ve analizden aldığımız onay sonrası, suyu ayrı bir yerde depoluyoruz ve tekrar sulamada kullanıyoruz. Bu sayede ciddi oranda gübre tasarrufu, enerji tasarrufu ve en önemlisi su tasarrufu sağlıyoruz.

TÜRKELİ SERACILIK

Tarımda bilimin gücüne inanıyoruz!

Tarım ve bilim birbirinden ayrılamaz iki önemli parça. Modern tarımda bilim, daha düşük maliyetler, yüksek verim ve yüksek rekolte olarak geri döner. Bu nedenle, bilimi seviyoruz ve tarımda modernizasyonun olmazsa olmazı bilimin gücüne inanıyoruz.

TÜRKELİ SERACILIK

TÜRKELİ SERACILIK

Bergama, Dikili'den dünyanın birçok farklı bölgesine onbinlerce ton domates ihracatı gerçekleştiriyoruz.
Daha Fazla Oku
TÜRKELİ SERACILIK

TÜRKELİ SERACILIK

Ülkemizin verimli topraklarında edindiğimiz bilgi, deneyim ve sahip olduğumuz teknoloji ile İngiltere, Almanya,...
Daha Fazla Oku

TÜRKELİ SERACILIK

HABERLER

TÜRKELİ SERACILIK

TÜRKELİ SERACILIK

Tüm mahsullerimiz hormonla değil; çiftliğimizin bombus arılarıyla tamamen doğal yöntemlerle döllenir.Aynı zamanda gelenekselden kopmadan tarım yapıyor, iyi tarım uygulamaları çerçevesinde mahsul yetiştiriyoruz.

TÜRKELİ SERACILIK

Mahsullerimizin lezzetine de kalitesine de güveniyoruz. Seralarımızda kimyasal ilaç kullanmak yerine insan sağlığını tehdit etmeyen fiziksel önlemler alarak sağlıklı ve güvenli ürünler yetiştiriyoruz.

TÜRKELİ SERACILIK

Alanlarında uzman 25 teknik eleman ve 250 kişilik kalifiye kadromuz ile tüm üretim sürecinde dünya standartlarını koruyabiliyoruz. Ekim ve Temmuz ayları arasında birinci kalite Türkeli domateslerimizi, yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerimize de süresinde ve dalındaki tazelikte ulaştırıyoruz.

GALERİ

BÜLTEN

Yeniliklerden haberdar olmak için E-Posta listemize kayıt olun

Çerez Sayfası