ÜRETİM & TESİS

TÜRKELİ SERACILIK

Peki Reenjeksiyon yöntemi nedir?

Reenjeksiyon yöntemi, kullandığımız jeotermal suyun ısıtma sonrasında toplanarak jeotermal rezervine geri gönderilmesidir. Reenjeksiyon yöntemi sayesinde, kullandığımız sıcak suyun açık alana bırakıldığında yaratabileceği çevre tahribatının önüne geçebildiğimiz gibi, su ve enerji tasarrufu sağlıyoruz, milli servetimiz olan jeotermal kaynağın zamanla suyunun azalmasını engelliyoruz, ve bu kaynağın gelecek nesillere de aktarılması sağlıyoruz.

Kapalı Sulama Yöntemi kullanıyoruz ve bu sayede tasarruf sağlıyoruz.

Türkeli Seracılık olarak biz, seralarımızda kapalı sulama yöntemini kullanıyoruz. Kapalı sulama yönteminde bitkiler, ihtiyaçları kadar su miktarını aldıktan sonra, drene olan suyu yüksek ve güçlü ultraviyole ışınlarıyla bakterilerden ve virüslerden arındırıyoruz.

Arındırdığımız suyu analize gönderiyoruz ve analizden aldığımız onay sonrası, suyu ayrı bir yerde depoluyoruz ve tekrar sulamada kullanıyoruz. Bu sayede ciddi oranda gübre tasarrufu, enerji tasarrufu ve en önemlisi su tasarrufu sağlıyoruz.

Tarımda bilimin gücüne inanıyoruz!

Tarım ve bilim birbirinden ayrılamaz iki önemli parça. Modern tarımda bilim, daha düşük maliyetler, yüksek verim ve yüksek rekolte olarak geri döner. Bu nedenle, bilimi seviyoruz ve tarımda modernizasyonun olmazsa olmazı bilimin gücüne inanıyoruz.

Tarımda modernizasyonu destekliyoruz!

Çünkü modern tarımı yakalamak demek, toprağı en verimli şekilde kullanmak demek. İşlediğimiz toprağın hakkını vermek, kullanılan hiçbir malzemeyi israf etmeden, son teknolojiyle tarımı optimize etmek demektir. Bu nedenle Türkiye’de tarımda modernizasyonu ne kadar destekler ve yüceltirsek, hakettiğimiz yüksek tarım değerini de o ölçüde artıracağımıza inanıyoruz.

Türkiye’de yaklaşık 320.000 dönüm sera var. Bu seraların 20.000 dönümü Türkeli gibi modern üretim yapan seralar. 300.000 dönümü ise örtü altı seracılık olarak bilinen seralardır. Modern seraların tümü, denetlenen, kontrol edilebilen ve modern tarımın gerektirdiği tüm standartları sağlayan üretimin her aşamasında teknolojiyi kullanan seralardır. Bu seralar, rüzgara, fırtınaya, yağmura, depreme dayanıklı olacak şekilde projelendirilir. Türkeli olarak, yıllar içerisinde, tarımda yaptığımız yenilikler ve yatırımlarla 600 dönüm kapalı alanda üretime ulaştık.

İLETİŞİM
+90 (232) 641 87 91
Bergama Dikili Yolu Kocaoba Köyü Ayrımı Bergama / İzmir
info@turkelisera.com.tr
Çerez Sayfası